18
06.2018

testowa testowa testowa

testowa testowa testowa

Lorem Ipsum – wypełniacz tekstu
Pewnie zastanawiacie się jak używać nagłówków oraz paragrafów przy większej ilości tekstu. W takim razie podajmy jakiś bardziej życiowy przykład niż nudne opisy mojej strony. Skonstruujmy prosty artykuł do gazety, takiej bardziej poczytnej może.

Zacznijmy od tytułu, który zostanie oznaczony… Czym? Czyżbyście mieli na myśli <h1>? Prawidłowo. Dodajmy jakiś bardziej chwytliwy nagłówek, to sprzedaż nam może wzrośnie i Naczelny się ucieszy.

<h1>Mail'ey Sairuś w Ciąży...</h1>
Tytuł już mamy, to teraz tekst. Tekst w zasadzie moglibyśmy wymyślić jakiś na poczekaniu, na ale z drugiej strony to na razie przymiarka, w końcu to nagłówki i zdjęcia się sprzedają, a nie treść. Skorzystajmy w takim razie z wypełniacza tekstu. Ale zaraz.., z czego?

Zanim strona zostanie wypełniona tekstem mija czasem bardzo dużo czasu (nawet nie zdajecie sobie sprawy), a projekt ma być gotowy na już. Żeby zobaczyć jak strona/projekt wygląda z tekstem, a przy braku tekstu właściwego, korzystamy z gotowych tekstów. Teksty te zazwyczaj nie mają żadnego związku (a czasem nawet żadnego sensu), z tym co projektujemy . Gotowe losowe teksty zwane są wypełniaczami tekstu (ang. dummy text).

Za wypełniacz tekstu może posłużyć nam tak na prawdę cokolwiek, oby tekst był wystarczająco długi na nasze potrzeby. Mogą to być nasze wypracowania ze szkoły, teksty, które sami kiedyś pisaliśmy na różne potrzeby, dosłownie wszystko. Mogą to być również teksty innych osób, tylko pamiętajmy, że zazwyczaj potrzebujemy ich zgody, żeby je wykorzystać, tak żeby nie łamać praw autorskich.

lorem ipsum
Jednak tekstem zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym przez projektantów jest łaciński tekst tzw. lorem ipsum.

 

Lorem Ipsum Lorem Dipsum Ere Mere Szere Bere Riki Ta

posiadamy

Czarna Łąka 4A

72-105 Lubczyna

tel./fax.: 091-4616776

info@gietarki.pl

Strona używa cookies Dowiedź się więcej